Ambulancie

Informácie o ambulantnej činnosti oddelenia

Ambulantná zložka :

1, Chirurgická endoskopická ambulancia :

Poliklinika vo FNsP FDR BB – 1. poschodie- č.d. 119

Telefónny kontakt : 048 441 3281 - zdravotná sestra

Telefónny kontakt : 048 441 3000 - lekár

 

Endoskopické vyšetrenia – pondelok, utorok a štvrtok - 8,00 – 14,30 hod.

Pondelok – Doc. MUDr. Ľubomír Marko, Ph.D.

Utorok - MUDr. Davorína Dibáková

Štvrtok – MUDr. Roman Koreň

Na endoskopické vyšetrenie sa môžete objednať osobne, alebo telefonicky na vyššie uvedenom čísle.

Ezofagogastroduodenoskopia - GFS

Na našej endoskopickej ambulancii vykonávame diagnostickú a terapeutickú endoskopiu : diagnostické a terapeutické ezofagogastroskopie : - vyšetrenie pažeráka, žalúdka a dvanástnika za účelom stanovenia diagnózy ochorenia uvedených orgánov, prípade za účelom odbratia vzorky na histologické vyšetrenie, resp. na vyšetrenie Helicobacter pylori - terapeutické ezogafogastroskopie – špecializované endoskopické zákroky – zastavenie krvácania, odstránenie polypu, mukosektómie – odstránenie nádorov zmenenej sliznice, „klipovanie“ pažerákových varixov, dilatácie stenóz – zúžení, argón-plazmové rekanalizácie neoperovateľných nádorov pažeráka, aplikácia samoexpandovateľných stentov do pažeráka pri neoperovateľných nádoroch pažeráka, zavádzanie tzv. PEG sond do žalúdka – sond na výživu u pacientov s poruchami prehltania stravy, deriváciu – drenáž u indikovaných pseudocýst pankreasu, …

Príprava na ezofagogastroskopické vyeštrenie nie je zložité – potrebné je prísť len nalačno – v deň výkonu sa už neje a nepije.

Kolonoskopia

Na našej endoskopickej ambulancii vykonávame diagnostickú a terapeutickú endoskopiu : diagnostické a terapeutické kolonoskopie : - diagnostické vyšetrenie hrubého čreva za účelom stanovenia diagnózy ochorení hrubého čreva, za účelom odberu vzorky na histologické vyšetrenie - terapeutické výkony na hrubom čreve – odstránenie polypov, dilatácie stenóz – zúžení čreva, mukosektómie – odstránenie nádorovo zmenej sliznice, argón-plazmové rekanalizácie neoperovateľných nádorov hrubého čreva, „klipovanie“ vnútorných hemoroidov – po opakovaných krvácaniach, …

Príprava na kolonoskopické vyšetrenie vyžaduje dvojdňovú prípravu hrubého čreva pomocou magnéziového roztoku alebo pomocou originálnych prípavkov ( napr. X-prep) a pitnou kúrou. Na kolonoskopické vyšetrenie sa je najlepšie objednať osobne ( dostanete podrobný rozpis na prípravu čreva, prípadne aj s receptom na magnéziový roztok.

Na endoskopické vyšetrenia sa objednáva na konkrétny deň a konkrétnu hodinu.

 

2, Všeobecná chirurgická ambulancia OMICHE:

Blok B1, 5. poschodie

Telefónny kontakt : 048 441 3015

 

Všeobecnochirurgické vyšetrenia – streda a piatok – 8,00 - 15,00

Streda : MUDr. Peter Vladovič

Piatok : Doc. MUDr. Ľubomír Marko, Ph.D. 

Na všeobecnochirurgické vyšetrenie je možné prísť v uvedené dni po objednaní na vyššie uvedenom telefónnom čísle. Ak Ste z väčšej vzdialenosti, je lepšie sa telefonicky ubezpečiť o prítomnosti tohoktorého lekára ( choroby, kongresy, stáže ).

 

3, Sonografická ambulancia - USG vyšetrenia

Blok B1, 5. poschodie - v priestoroch všeobecnej chirurgickej ambulancie OMICHE

Telefónny kontakt : 048 441 3015

 

Sonografické vyšetrenia – v stredu - 8,00 - 12,00

MUDr. Peter Vladovič

 

Na sonografické vyšetrenie je potrebné sa objednať na telefónnom čísle 048 441 3015 

Sonografické vyšetrenie sa vykonáva nalačno. Na vyšetrenie malej panvy a močového traktu je potrebné prísť s plným močovým mechúrom - piť tekutiny ( voda, čaj ) cca 1,5-2 hodiny pred vyšetrením.

 

Tešíme sa na stretnutie s Vami !!!